SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Tekök 2677569
*
nr 267 7569
Tekök
pläter, England
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 september 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/9 21:46:03
1
1.100 kr
14/9 15:57:11
2
700 kr
14/9 15:58:04
2
850 kr
14/9 15:58:31
2
1.000 kr
14/9 15:58:59
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa nysilver pläter silver tekök ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Tekök
nr 267 7569
Tekök
pläter, England
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 september 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/9 21:46:03 | 1 | 1.100 kr |
14/9 15:57:11 | 2 | 700 kr |
14/9 15:58:04 | 2 | 850 kr |
14/9 15:58:31 | 2 | 1.000 kr |
14/9 15:58:59 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa nysilver pläter silver tekök ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41